Sünni Väe kursus

Lapse loomine on naise elu kõrghetk – iga naine on loodud sünnitama loomulikult ja pehmelt. Sünd võib olla pehme ja ekstaatiline, väestav kogemus. Iga naine saab võtta endale juhtimise, milline tema lapse sünd saab olema. Kursusel joogatame, räägime erinevatest rasedust ja sünnitust  puudutavatest teemadest, õpime hingama ja lõdvestuma  ning leiame endas üles ürgse naise enesekindluse ja tarkuse.

 

Iga kohtumine kestab ca 3 tundi ning hõlmab endas juturingi,  joogaharjutusi ning hingamispraktikat. Oled teretulnud osalema koos partneriga endale valitud kordadel, kuid eriti väärtuslik on koos osalemine 5., 9. ja 10. korral.

 

1.tund SÜND JA MÕTE ON LOOV.

Iga sünd on täiuslik! Miks on teadlik ettevalmistus nii oluline? Mida saab naine ise teha, et aidata kaasa pehmele ja loomulikule sünnitusele?

 

2.tund  EMADUS – MIDA SEE TÄHENDAB?

Mida tähendab emaks olemine? Emaks olemise füüsiline ja emotsionaalne protsess.  Milline ema Sa tahaksid olla? Kuidas luua eeldused emaks olemise nautimisele ning väljakutsetes lõdvestumiseks?

 

3.tund KEHA JA SÕNA KOOSTÖÖ

Räägime muutustest naise kehas raseduse ajal, nendega toimetulekust. Sünnituse jaoks parimate tingimuste loomine. Hääle ja sõna mõju sünnitusprotsessile. Kust tuleb valu sünnituse ajal? Loomulik ja meditsiiniline valu vaigistamine.

 

4.tund  MÜÜDID JA MÜSTIKA EOSTAMISE, RASEDUSE JA SÜNNITUSE KOHTA

Kõik, mida oled kuulnud eostamise, raseduse ja sünnituse kohta mõjutab suhtumist ja tulemusi Sinu elus. Mida soovid luua enda jaoks? Kas kõik, mida Sulle on õpetatud, toetab Sind?

 

5.tund  SUHE JA ALGNE INTIIMSUS.

Kohtumine koos partneritega.  Tugiisiku tähtsus ja roll sünnitusel. Räägime suhetest, toetuse vastu võtmisest  ja teeme praktilisi harjutusi intiimsuse ja läheduse loomiseks.

 

6.tund TOITUMINE NING EMOTSIONAALNE JA VAIMNE PUHASTUMINE

Kuidas toita oma keha ja hinge nii, et kogeksid terviklikkust ja rahulolu? Kuidas lasta lahti mineviku negatiivsed mälestused või mõttes sünnituse kohta? Miks see on üldse oluline?

 

7.tund KES ON AUTORITEET SINU ELUS?

Iga autoriteet mõjutab meie reaktsioone ning tegutsemisviisi. Keda Sina kuulad? Kas julged valida seda, mis on Sulle parim?

 

8.tund KÜLLUS- OMA TAHTE MANIFESTEERIMINE

Kuidas luua oma unistuste sünnitus?   Sünnituskoha ja toetuse valimine. Räägime nii kodus kui haiglas sünnitamisest. Milliseid protseduure tehakse ja miks?

 

9.tund ÜLEMINEK TEISELE EMAKS OLEMISSE

Vaatame sünnitusfilmi. Räägime sünnituse füsioloogiast, erinevatest faasidest, sünnitusjärgsest ajast ning imetamisest. Kuidas enda ja lapse eest parimal viisil hoolitseda? Praktilised toimingud lapsega (puhastamine, nutuga toimetulek).

 

10.tund LÕPETATUSEST UUDE ALGUSESSE

Iga lõpp on millegi uue algus. Toimetulek hormonaalsete kõikumistega sünnitusjärgsel ajal. Kuidas mõjutab lapse ilmaletulek mehe ja naise suhteid ning mida saab teha enda toetuseks nii isa kui ema? Järjepideva toetuse loomine ja vastuvõtmine.